skip to Main Content

Nuda pri investovaní

Realityinvestor je už Smart-Life.sk. Na tomto linku sa môžete prihlásiť na odber Smart-Life newslettera. Ak chcete vedieť o tejto zmene viac, článok o tom nájdete na tomto linku.

__________________________________

Možno to poznáte. Ak čítate moje články, určite áno. 

Váš mesačný cashflow je viac-menej zautomatizovaný. Všetky platby za služby v domácnosti vám automaticky odchádzajú z účtu. Z výplaty vám automaticky odíde čiastka na brokerský účet, kde sa vám automaticky nakúpia akcie podľa vašej stratégie. Každý mesiac vám taktiež príde nájomné z vášho investičného bytu a všetky platby za služby taktiež automaticky odídu na správne účty. Každý mesiac ušetríte 50-70% vášho príjmu. Keď naakumulujete dostatok prostriedkov, presne viete, do čoho ich investujete. Vaša Net worth je niekoľko desiatok resp. sto tisíc a každý rok rastie. Ak si udržíte súčasnú Savings rate,  Finančne slobodným sa stanete do 5-7 rokov. Život je z hľadiska financií fajn. No do toho vám vstúpi niečo neočakávané – NUDA!Máte pocit, že by ste mali robiť viac, viac investovať, robiť viac obhliadok investičných nehnuteľností, zvyšovať svoju savings rate.. Taktiež chodenie do práce je ok, ale predstava ďalších 5-7 rokov je celkom ubíjajúca. Čo sa deje?

Nič. Všetko je v poriadku, ste na správnej ceste.  Tento pocit sa volá, že jednoducho BOHATNETE. Tak to má byť. Trpezlivosť ;)

No na druhej strane, to nie je všetko. Užívajte si svoj život každý deň. Nečakajte na ten jeden deň o 5-7 rokov. Ten jeden deň až tak zásadne váš život aj tak nezmení. Začnite svoj život postupne meniť už teraz a začnite si nastavovať svoj život podľa svojich predstáv. Už totiž máte tzv. „Fuck you money„. Začnite uvažovať o tom, čo budete robiť, keď odídete na Finančný dôchodok. Nečakajte s tým až na ten jeden deň, začnite už teraz.Vo svojich prednáškach hovorím o Lieben und Arbeiten. Začnite teda tráviť čas s ľudmi, ktorých ‚LIEBEN‘ a nájdite si prácu (na začiatok napríklad popri zamestnaní), ktorá vás bude napĺňať a motivovať (najmä ak máte momentálne tzv. Prácu nahovno). A kľudne to môže byť práca, ktorá vám zo začiatku veľmi nebude zarábať. Tie peniaze až tak veľmi nepotrebujete, pretože ste na stabilnej ceste k finančnej slobode. Robíte to totiž pretože vás to baví.

Užite si letnú dovolenku!

___________________

RADI CESTUJETE?

Ponúkam Vám ZADARMO kredit 25-35 EUR na ubytovanie cez Airbnb

MÁM ZÁUJEM

This Post Has 0 Comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Back To Top