skip to Main Content

Môj život o desať rokov

Realityinvestor je už Smart-Life.sk. Na tomto linku sa môžete prihlásiť na odber Smart-Life newslettera. Ak chcete vedieť o tejto zmene viac, článok o tom nájdete na tomto linku.

__________________________________

Aké je vaše ‘PREČO’? Prečo by ste sa mali snažiť dosiahnuť finančnú slobodu? Čo vás udrží na ceste, keď prídu prvé prekážky? Ako presvedčíte svoju manželku/ svojho manžela, že malé obete na ceste za finančnou slobodou ozaj stoja za to? Môj život o desať rokov vám pomôže s odpoveďami na tieto otázkami.

 

Pri konzultáciách s vami sa často stretávam s takouto situáciou. Ľudia začnú hovoriť na úvod nášho stretnutia o svojich investíciách, konkétnych nehnuteľnostiach, akciových portfóliách, o tom, kde uvažujú o novej investícii, aká Cap rate tam vychádza atď. Keď sa ich však spýtam na ich ‘PREČO’ tak častokrát dostanem veľmi nejasnú odpoveď. A to je problém.

 Určite ste už počuli, že ak nemáte cieľ, je jedno akým smerom sa vydáte, vždy pôjdete správne (teda skôr nesprávne). Ak neviete akým životom chcete žiť, bude veľmi ťažké nastaviť váš plán, ako sa tam dostanete.

Odporúčam vám nasledovné ‘cvičenie’. Napíšte si na papier (alebo do Google docs) ako bude vyzerať váš ideálny život o desať rokov.  Popíšte ho ale veľmi detailne! Kde budete bývať? Dom alebo byt? Budete pracovať? Ak áno, kde a koľko hodín. Ako budete tráviť svoj deň. S kým ho budete tráviť. Čomu sa budete venovať popri práci. Čo budú vaše životné priority? Ako ich bude napĺňať? Napíšte toho čo najviac a uveďte čo najviac detailov.

 

Možno si hovoríte, že to je blbbosť a nejaké nezmyselné spirituálne cvičenie. Verte mi, nie je. Vlastná skúsenosť. Pozrite sa pár bodov z môjho života o desať rokov (teda konkrétne v roku 2027, keďže som ho napísal už dávnejšie):

  • Žijeme s rodinou blízko prírody, mimo veľkého mesta.
  • Každý deň trávim aspoň 3-4 hodiny prácou, ktorá ma napĺňa.
  • Mám pasívny príjem z nehnuteľností, akcií a biznisu, takže som finančne slobodný.
  • Pomáham ľuďom dosiahnuť finančnú slobodu.
  • Športujem, zdravo sa stravujem a trávim čas s ľudmi, ktorých mám rád.

Ešte mám síce deväť rokov, no asi ich deväť potrebovať nebudem. Teda určite – sledujte naďalej môj blog;)Dôležité je do tohto plánu zapojiť aj vašu manželku/ manžela. Mal by to byť plán, ktorý bude motivovať vás oboch. Mal by to totiž byť plán, ako dosiahnuť váš vysnívný život.

 

Tento váš cieľ bude vaše PREČO. Ak nájdete vaše skutočné PREČO a nie len PREČO, ktoré vám naočkovala vaša rodina, kamaráti alebo vaše okolie, bude to pre vás obrovský krok vpred. Toto PREČO vás udrží na ceste, keď prídu prvé prekážky. Budete presne vedieť, prečo si radšej uvaríte obed doma, ako ísť do reštaurácie, ak chcete ozaj dosiahnuť finančnú slobodu. Taktiež budete vedieť celkom presne vyčísliť, koľko peňazí vlastne potrebujete na dosiahnutie takéhoto života a tým pádom aj koľko vám to potrvá.  Majte ale na pamäti, že čím drahší život si naplánujete, tým dlhšie (alebo tvrdšie) na neho budete musieť zarábať. Voľba je vaša.

 

Máte svoje PREČO a pomáha vám na ceste za finančnou slobodou? Budem rád ak sa podelíte o svoje názory v komentároch.

 

________

RADI CESTUJETE?

Ponúkam Vám ZADARMO kredit 25-35 EUR na ubytovanie cez Airbnb

MÁM ZÁUJEM

This Post Has 0 Comments

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Back To Top