Investičné apartmány – oplatí sa to?

Almost Paradise Lodging at Mount Rainier National Park in Washington

Realityinvestor je už Smart-Life.sk. Na tomto linku sa môžete prihlásiť na odber Smart-Life newslettera. Ak chcete vedieť o tejto zmene viac, článok o tom nájdete na tomto linku.

__________________________________

Sú investičné apartmány ziskovou investíciou? Oplatí sa to?

V poslednom čase dostávam práve túto otázku, preto som sa rozhodol k tomu napísať  pár slov.  😉

 

Predtým než sa dostanem k odpovedi, krátka úvaha o súčasnom (jún 2018) realitnom trhu a investoroch do nehnuteľností. Otázka či investovať do apartmánov mi hovorí, že investori už nenachádzajú vhodné ‚bežné‘ investičné nehnuteľnosti (rozumej klasické byty), a preto už hľadajú v oblastiach kam by pred pár rokmi určite nezablúdili. Už dlhšie píšem, že v Bratislave už skoro tri roky neinvestujem, pretože mi tu jednoducho čísla nevychádzajú. Čo tým chcem povedať?  

Iba to, že buďte veľmi opatrní, kam až zájdete vo svojej snahe investovať svoje peniaze, len aby ste nedržali na účtoch hotovosť. Cash je niekedy jediná správna voľba 😉 Najmä v období, keď su ceny väčšiny aktív (nehuteľnosti, akcie..) veľmi vysoko. Apartmány, nehnuteľnosti v zlých štvrtiach a so zlou dispozíciou sú príklady takýchto ‚vynútených‘ investícií. 

Na druhej strane, ak máte vo svojom portfóliu zlú investíciu (viď definíciu vyššie), teraz a asi ešte pár ďalších rokov bude vhodný čas na úvahu o jej pedaji. K tomu ale v ďalšom článku.

 

Poďme ale späť k apartmánom.

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.