skip to Main Content

Čas Vianoc – čas obhliadnuť sa späť a pripraviť sa na ďalší rok

Realityinvestor je už Smart-Life.sk. Na tomto linku sa môžete prihlásiť na odber Smart-Life newslettera. Ak chcete vedieť o tejto zmene viac, článok o tom nájdete na tomto linku.

__________________________________

Počas Vianoc sa veci ukľudnia a spomalia, preto je to najlepší čas na plánovanie cieľov na budúci rok.

Mali by ste sa zamyslieť nielen nad vaším celkovým cieľom, ale aj nad dennými/ týždennými/ mesačnými aktivitami, ktoré vás k tomuto cieľu privedú.Osobne dokážem dosiahnuť najviac, ak si rozdelím môj ročný cieľ na menšie mesačné a týždenné ciele a zamyslím sa nad tým, ktorý krok ma každý deň najviac posunie k tomuto ročnému cieľu.

Povedzme, že vaším ročným cieľom je vlastniť jednu investičnú nehnuteľnosť. Potom si môžete stanoviť prvý mesačný cieľ stretnúť sa s hypotekárnym maklérom a zistiť, akú výšku hypotéky vám banky sú ochotné poskytnúť. Ďalší mesačný cieľ môže byť zanalyzovať denne jednu nehnuteľnosť pomocou nášho DEAL ANALYZER-A, ísť na 10 obhliadok nehnuteľností a dať 3 ponuky na kúpu.

Následne si zvoľte týždenné ciele. Týmto spôsobom nestratíte z dohľadu svoj veľký ambiciózny cieľ, ale budete sa k nemu pomaličky približovať postupným plnením malých dosiahnuteľných cieľov.

Nakoniec si každý deň stanovte jednu vec, ktorá vás najviac posunie k vášmu cieľu a uľahčí vám dosiahnutie ostatných cieľov. Viac o tomto koncepte nájdete v knihe – The One Thing: The Surprisingly Simple Truth Behind Extraordinary Results

A nezabudnite sa zároveň pozrieť späť na uplynulý rok a pogratulujte si k všetkému, čo sa vám minulý rok podarilo, čo ste sa všetko naučili –  je to ale len zlomok toho, čo dosiahnete v roku 2019!

Prajem vám pokojné prežitie Vianočných sviatkov a úspešný rok 2019.

Tento článok je aktualizáciou článku, ktorý prvýkrát vyšiel 16.decembra 2016.

________________________________

RADI CESTUJETE?

Ponúkam Vám ZADARMO kredit 25-35 EUR na ubytovanie cez Airbnb

MÁM ZÁUJEM

This Post Has 3 Comments

 1. Ak sa ti páčila kniha The one thing, odporúčam aj Greg McKeown
  Essentialism: The Disciplined Pursuit of Less

  Gary Keller napísal okrem The One Thing najlepšiu knihu o investovaní, odporúčam.

  Keď rozmýšľam nad cieľmi, odporúčam čitateľom usilovať sa o odvážne ciele. Namiesto jednej nehnuteľnosti zabojovať o tri, namiesto 10 obhliadok skúsiť 20, zanalyzovat všetky ponuky na portáloch a pod.
  Želám pokojne sviatky a v novom roku odvahu myslieť a konať vo veľkom.

   1. Áno, ta ma prinútila rozmýšľať nad nehnuteľnosťami viac ako investičná príležitosť a menej ako zberateľstvo.

    Stále si ale myslím, že nehnuteľnosti sú príležitosť urobiť viac, ako len chladnokrvne rátať čísla a zvyšovať pasívny príjem , ja som tento rok nacrel aj do tejto oblasti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Back To Top