skip to Main Content

Ako získať ubytovanie cez Airbnb ZADARMO

Realityinvestor je už Smart-Life.sk. Na tomto linku sa môžete prihlásiť na odber Smart-Life newslettera. Ak chcete vedieť o tejto zmene viac, článok o tom nájdete na tomto linku.

__________________________________

Dôvod prečo píšem na tomto blogu o Airbnb a spôsobe, ako pri cestovaní ušetriť je jednoduchý. Pre mnohých z nás je položka cestovanie dosť značnou položkou v ročnom rozpočte. Airbnb kupón nájdete na konci článku.

Ak sa teda naučíte cestovať po svete lacnejšie, prejaví sa to na vašej savings rate tj koľko dokážete mesačne/ročne ušetriť zo svojho platu.

Druhým dôvodom je, že často počúvam ako takýto život (rozumej život, kde hľadáte spôsoby ako zminimalizovať svoje výdavky) za nič nestojí pretože: „Ja nechcem žiť celý život ako mních v chudobe!“

Toto je však absolútne nepochopenie celého princípu finančnej slobody. Mojim cieľom je žiť na úrovni ‚bežného štandardu‘ avšak ZA POLOVICU PEŇAZÍ! Tj ak vy zaplatíte za niečo 100 eur, ja za rovnakú službu/produkt zaplatím 50 eur (ak vôbec;). O viacerých konceptoch, ako dosiahnuť takúto efektívnosť som hovoril už v predchádzajúcich článkoch (LINK). Pozrime sa teda teraz na cestovanie.

Už vyše roka pravidelne sledujem Jankin blog (travelhack.me). Ak veľa cestujete určite vám odporúčam jej knihu „Cestuj bez miliónov„. Naučíte sa ako hľadať lacné letenky, ako hack-núť ubytovanie, kde môžete sledovať akčné ponuky a odporúčania na destinácie. Jankina knižka vám ušetrí stovky eur, preto ak často cestujete, nad jej knihou neváhajte.

V tomto článku sa pozrieme iba na jeden hack – ako cestovať s Airbnb (skoro) zadarmo.

Airbnb ponúka tzv. kredity (zľavu na najbližšie ubytovanie), ak si niekto otvorí účet na vaše odporúčanie. Pozývací kupón vyzerá asi takto:

https://www.airbnb.ie/c/tomasp2253

Ak si prostredníctvom tohto linku založíte na Airbnb účet, Airbnb vám automaticky daruje kredit vo výške 25-35eur (Airbnb túto sumu pravidelne mení) a ja, kedže som vás odporučil dostanem kredit 10eur. 25-35eur pre vás je síce fajn, ale vy chcete viac! ;)

Teraz k samotnému hack-u. Jeho princíp je celkom jedoduchý. Mail od Google (Gmail) totiž nerozlišuje bodky v mailovej adrese t.j. jmrkvicka@gmail.com je rovnaký mail ako j.mrkvicka@gmail.com a aj jm.rkvicka@gmail.com. To však neplatí pre Airbnb. Airbnb považuje totiž tieto adresy za nové adresy a tým pádom aj nové kontá – s možnosťou získať kredity!

 



Ako teda na to:

1/ Založte si konto na Airbnb. Použite tento link aby ste získali prvý kredit 25-35 eur https://www.airbnb.ie/c/tomasp2253

2/ Pre registráciu použite Gmail účet! Toto je dôležité, aby ste mohli použiť tento hack. Ak nemáte Gmail účet odporúčam vám založiť si ho – trvá to 10 minút a ako uvidíte nižšie ušetríte desiatky eur. Spraviť to môžete na tejto stránke.

3/ Vo svojom novom konte na Airbnb získajte váš vlastný kód na odporúčania. Vyzerať bude ako môj kód vyššie, len tam bude skratka vášho mena. Nájdete ho v pravej hornej časti obrazovky pod ‚Credit‘ alebo ak kliknete na svoju fotku a vyberiete možnosť ‚Travel credit‘. 

 

4/ Za pomoci tohto vášho kódu si vytvorte ďalší účet na Airbnb pričom ako mailovú adresu použijete už mail s bodkou za prvým písmenom (prvé konto jmrkvicka@gmail.com -> druhé konto j.mrkvicka@gmail.com)

5/ Práve ste získali 25-35 eur na druhom konte a 10eur na prvom konte! Gratulujem, začínate cestovať zadarmo!

6/ Opakujte a otvárajte dalšie kontá za použitia vášho odporúčacieho linku spôsobom jm.rkvicka@gmail.com; jmr.kvicka@gmail.com atď.

7/ Teraz môžete začať rezervovať ubytovania najprv z druhého, tretieho atď. konta a na záver z prvého konta. Výhodou je, že všetky mailové notifikácie z oboch kont prídu na mail jmrkvicka@gmail.com nakoľko ako som spomínal Gmail nerozlišuje bodky v mailových adresách.

8/ Získajte ďalšie kredity ak si v prvom konte pridáte firemnú mailovú adresu (kredit až do výšky 65 eur). Nebojte sa, nikto túto adresu kontrolovať nebude, takže pokojne môžete použiť mailovú adresu do práce. Gmail adresa vám v tomto prípade nebude fungovať, musí to byť adresa iná ako od bežných poskytovateľov mailov (Gmail, Yahoo, hotmail atď.)

9/ Ak je to príliš komplikované, prečítajte si Jankin-u knižku kde uvádza presný postup. :)

10/ Užívajte si dovolenku!

 

Ako som spomínal vyššie, toto je len jeden z príkladov ako cestovať lacnejšie. Taktiež neviem kedy Airbnb tento hack zruší, preto sa poponáhľajte. Snažte sa však využiť tento princíp pri všetkých výdavkoch. Optimalizujte, optimalizujte, optimalizujte. Tieto ‚malé‘ sumy sa časom pretavia do jednej veľkej sumy, ktorá vám umožní byť finančne slobodný.

Prajem úspešné cestovanie!

This Post Has 2 Comments

  1. Dobrý hack. Som zvedavá, kedy ho airbnb zakáže. A čo ubytovanie cez couchsurfing, ktorý je už vo svojej podstate zadarmo?

    1. Tiez som zvedavy 😉 I ked Janka tento hack zverejnila uz cca pred pol rokom a stale funguje. V kazdom pripade by som sa poponahlal.
      Couchsurfing je sice zadarmo, ale je to len pre silnejsie povahy. Tie ubytovania su vacsionou vo forme jednej izby v byte/ dome a treba sa dohadovat s majitelmi. + navyse pokrytie takymito miestami nie je velmi dobre. Ale ako alternativa a na vyskusanie kultury v danej krajine urcite fajn.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Back To Top